Wycieczki na Białoruś – Wakacje 2021r

Szanowni Państwo!!! Zapraszamy na atrakcyjną 3-dniową wycieczkę na Białoruś, kraju jeszcze mało odkrytego ale bardzo atrakcyjnego turystycznie.

Zastanawiając🤔🕍🕌 się nad miejscem na spędzenie wakacji, zazwyczaj jako pierwsze do głowy przychodzą nam kraje egzotyczne, najbardziej popularne wśród turystów. Jak się jednak okazuje, dosłownie na wyciągnięcie ręki mamy wspaniałe atrakcje, które warto wziąć pod uwagę! Jedną z nich jest Białoruś🇧🇾 Chcesz przeżyć niezwykłą przygodę? Zależy ci na nieodległej podróży i wspaniałych doznaniach? 

Pokażemy miejsca związane ze znanymi postaciami z historii Polski i Rzeczypospolitej Obojga Narodów min. Elizy Orzeszkowej, Adama Mickiewicza, Tadeusza Kościuszki, Czesława Niemena, królów Władysława Jagiełło, Stefana Batorego i Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz znanych rodzin magnackich Radziwiłłów, Sapiehów, Tyszkiewiczów i wielu innych. Białoruś to również kraj nieskażonej przyrody, pięknych krajobrazów i życzliwych ludzi.

WYCIECZKA NA BIAŁORUŚ

TRASA: WARSZAWA – GRODNO – NOWOGRÓDEK  – JEZIORO ŚWITEŹ – MIR – LIDA – STARE WASILISZKI – WARSZAWA ( 3 DNI )

Terminy wycieczki:

16 – 18.07.2021r
13 – 15.08.2021r

 

Program wycieczki

1 DZIEŃ – 16.07.2021r oraz 13.08.2021r

04.00 – wyjazd z WARSZAWY na Białoruś, przekroczenie granicy przez przejście graniczne Kuźnica Białostocka – Bruzgi. Przyjazd do GRODNA. Zwiedzanie miasta – katedra grodzieńska pw. Św. Franciszka Ksawerego, bernardyński kościół Znalezienia Krzyża Świętego w Grodnie, Muzeum, pomnik i grób Elizy Orzeszkowej, stary i nowy zamek Stefana Batorego, stary polski cmentarz katolicki, cerkiew św. Borysa i Gleba, inne zabytki miasta.

BOHATYROWICZE – wieś znana z kart powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, grób Jana i Cecylii

Powrót do GRODNA, obiadokolacja, zakwaterowanie w ***hotelu, nocleg.

2 DZIEŃ – 17.07.2021r oraz 14.08.2021r

Śniadanie, wykwaterowanie,

Przejazd do  NOWOGRÓDKA, zwiedzanie dworku w którym mieści się muzeum Adama Mickiewicza, pomnik i kopiec Mickiewicza, ruiny zamku książąt litewskich na Górze Zamkowej, kościół farny pw. Przemienienia Pańskiego ( w tym kościele miał miejsce ślub króla Władysława Jagiełło z Zofią Holszańską oraz chrzest Adama Mickiewicza.

JEZIORO ŚWITEŹ – krótki pobyt nad jeziorem znanym z ballad Adama Mickiewicza,

MIR – zwiedzanie zabytkowego zespołu parkowo-zamkowego Radziwiłłów z XVI wieku z przewodnikiem. Zamek w Mirze jest jedynym zachowanym kompleksem zamkowym na Białorusi który został zaliczony do zabytków kultury światowej przez UNESCO.

Przejazd do LIDY, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

3 DZIEŃ – 18.07.2021r oraz 15.08.2021r

Śniadanie, wykwaterowanie

LIDA – zwiedzanie miasta ( zamek Gedymina z XIV w., inne zabytki miasta ) STARE WASILISZKI – rodzinna miejscowość Czesława Niemena, zwiedzanie muzeum w domu w którym wychował się Czesław Niemen.

Wyjazd do Polski, obiad po trasie w GRODNIE,

Przekroczenie granicy przez przejście graniczne Bruzgi – Kuźnica Białostocka.

Powrót do WARSZAWY w godzinach wieczornych.

Świadczenia:

– przejazd autokarem klasy LUX,

– 2 noclegi w pokojach 2-osobowych,

– 2 śniadania,

– 2 obiadokolacje,

– obiad,

– organizacja bezwizowych przepustek,

– opieka pilota,

– usługi przewodników terenowych w jęz. polskim – 3 dni,

– utrzymanie pilota oraz kierowcy w pokojach 1-osobowych

– rezerwacje wstępów do zwiedzanych obiektów – opłaty drogowe i parkingowe

– zestaw tourguide

– opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

– opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena: 895,00 PLN/os

Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz przewodników muzealnych. Koszt biletów wstępu oraz przewodników muzealnych – ok. 50 rubli białoruskich ( ok. 80,00 PLN/os ) – płatne gotówką pilotowi wycieczki.

Minimalna ilość uczestników wycieczki – 25 osób Termin odwołania wycieczki z powodu niewystarczającej liczby uczestników – 21 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy Termin zgłoszeń – do 14 dni przed rozpoczęciem każdej wycieczki

Uwaga: Wszyscy uczestnicy wycieczki powinni posiadać paszporty ważne 3 miesiące od daty jej zakończenia. W przypadku nie przywrócenia systemu bezwizowego wjazdu na terytorium Białorusi do terminu wycieczki konieczne będzie opłaceniu kosztów wyrobienia białoruskiej wizy turystycznej w wysokości 165,00 PLN/os.

ZAPISY: BP „Junior”, ul. Stołeczna 25, 15-879 Białystok,

e-mail: biuro@junior.bialystok.pl,

tel. 85 741 57 20,

791 792 044,

606 256 209