Wycieczka na Białoruś 30.07 – 02.08.2020r

 Zobacz z nami jedno z najpiękniejszych Państw Kresów Wschodnich!

Zastanawiając🤔🕍🕌 się nad miejscem na spędzenie wakacji, zazwyczaj jako pierwsze do głowy przychodzą nam kraje egzotyczne, najbardziej popularne wśród turystów. Jak się jednak okazuje, dosłownie na wyciągnięcie ręki mamy wspaniałe atrakcje, które warto wziąć pod uwagę! Jedną z nich jest Białoruś🇧🇾 Chcesz przeżyć niezwykłą przygodę? Zależy ci na nieodległej podróży i wspaniałych doznaniach? 

Program wycieczki  – poniżej.

WARSZAWA – GRODNO – BOHATYROWICZE – STARE WASILISZKI – NOWOGRÓDEK – MIR – MIŃSK – NIEŚWIEŻ – BRZEŚĆ – WARSZAWA (4 DNI)


Termin:
30.07 – 02.08.2020r

Tytuł usługi

Ramowy program wycieczki:

I dzień – 30.07.2020r 

4.00 – wyjazd z WARSZAWY – parking przy Pałacu Kultury i Nauki, obok KINOTEKI, przejazd na Białoruś.

Przekroczenie granicy polsko-białoruskiej przez przejście graniczne Kuźnica Białostocka – Bruzgi. Przyjazd do GRODNA, zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem. W programie zwiedzania: Muzeum, pomnik i grób Elizy Orzeszkowej, Zamek dolny i górny Stefana Batorego, kościół Farny pw. Św. Franciszka Ksawerego, cmentarz polski z grobami żołnierzy z wojny polsko-bolszewickiej z 1920r oraz obrońców Grodna z 1939r, jedyny na Białorusi Pomnik Katyński na cmentarzu wojskowym, cerkiew Kołożska z XII w, sobór grodzieński i inne zabytki miasta.

BOHATYROWICZE – grób znanych z powieści E. Orzeszkowej „Nad Niemnem” Jana i Cecylii w pod grodzieńskich Bohatyrowiczach. Krótki pobyt nad rzeką Niemen, pomnik polskich powstańców styczniowych w pobliskim lesie. Zakwaterowanie w ***hotelu ( pokoje 2-osobowe z łazienkami ), obiadokolacja, nocleg.

II dzień – 31.07.2020r 

Śniadanie, wykwaterowanie.

STARE WASILISZKI – rodzinna miejscowość Czesława Niemena, zwiedzanie muzeum w domu w którym wychował się Czesław Niemen.

NOWOGRÓDEK – w programie zwiedzania: Muzeum, pomnik i kopiec Adama Mickiewicza, kościół Farny tzw. Fara Witoldowa miejsce chrztu Adama Mickiewicza i zaślubin króla Władysława Jagiełło z Zofią Holszańską, ruiny średniowiecznego zamku – pierwszej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego.

MIR – zwiedzanie zabytkowego zespołu parkowo-zamkowego Radziwiłłów z XVI wieku z przewodnikiem. Zamek w Mirze jest jedynym zachowanym kompleksem zamkowym na Białorusi który został zaliczony do zabytków kultury światowej przez UNESCO. Przyjazd do MIŃSKA, zakwaterowanie w ***hotelu ( pokoje 2-osobowe z łazienkami ), obiadokolacja, nocleg

III dzień – 01.08.2020r

8.00 – Śniadanie, wykwaterowanie

Zwiedzanie Mińska z przewodnikiem – Prospekt Niezależności, Biblioteka Narodowa, Ratusz, sobór katedralny, Troickie Przedmieście, „Wyspa łez” z pomnikiem żołnierzy poległych w Afganistanie, kościół św. Symeona i Heleny, Dom rodzinny rodziny Wańkowiczów. Przyjazd do NIEŚWIEŻA – rezydencji rodowej rodu Radziwiłłów. Zwiedzanie zamku Radziwiłłów oraz kościoła z XVI wieku p.w. Bożego Ciała. Ratusz miejski, Brama Słucka. Przejazd do BARANOWICZ, zakwaterowanie w  hotelu ( pokoje 2-osobowe z łazienkami ), obiadokolacja, nocleg

IV dzień – 02.08.2020r 

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do BRZEŚCIA, zwiedzanie miasta: Twierdza Brzeska, deptak na ul. Gogola, aleja rzeźb, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego oraz inne zabytki miasta,

Obiad

Wyjazd do Polski, przekroczenie granicy białorusko – polskiej przez przejście graniczne Brześć – Terespol, Powrót do WARSZAWY w godzinach wieczornych.


Świadczenia:

  • przejazd autokarem klasy LUX
  • 3 noclegi w pokojach 2-osobowych na Białorusi,
  • 3 śniadania,
  • 3 obiadokolacje
  • obiad
  • usługi lokalnych przewodników terenowych w jęz. polskim na 4 dni
  • ubezpieczenie KL na kwotę 10.000 EURO/os oraz NNW na kwotę 2.000 EURO/os,
  • koszt grupowej wizy białoruskiej oraz obsługi wizowej,
  • opieka pilota ze znajomością jęz. rosyjskiego
  • zestaw turguide

Cena: 1.250,00 PLN/os

Cena nie obejmuje kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz przewodników muzealnych – koszt ok. 130,00 – 140,00 PLN/os  

Minimalna ilość uczestników przy której impreza jest realizowana – 25 osób

Termin zgłoszeń – do 21 dni przed terminem wyjazdu lub do wyczerpania miejsc

Termin odwołania imprezy z powodu niewystarczającej ilości zgłoszeń – na 21 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy

Uwaga: Wszyscy uczestnicy wycieczki powinni posiadać paszporty ważne 3 miesiące od daty jej zakończenia.

 

Zapisy: BP „Junior”,

ul. Stołeczna 25, 15-879 Białystok,

e-mail: biuro@junior.bialystok.pl, tel. 85 741 57 20, 85 744 43 26, 791 792 044

               

                                                                                               ZAPRASZAMY!!!