Wycieczki na Litwę

Biuro Podróży „Junior” w Białymstoku zaprasza grupy miłośników Kresów Wschodnich na atrakcyjne wycieczki na Litwę. W załączeniu poniżej przedstawiamy przykładowe programy takich imprez. W programach tych przewidzieliśmy zwiedzenie najciekawszych atrakcji Litwy a w szczególności miejsc związanych z historią i kulturą Polski. Programy tras poszczególnych wycieczek mogą być modyfikowane według indywidualnych potrzeb zamawiającego. Szczegółową kalkulację każdej z imprez przesyłamy w ciągu kilku dni od otrzymania zapytania.
Oferta dotyczy grup zorganizowanych.

Trasa: Wilno ( 1 dzień )

Wyjazd na Litwę we wczesnych godzinach porannych
Przyjazd do Wilna. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wzgórze Trzech Krzyży, Ostra Brama ( z XVI w. z kaplicą i otoczonym kultem obrazem Matki Boskiej w górnej części), kościół Św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, Zaułek Literacki z Muzeum i pomnik Adama Mickiewicza, kościół Św. Anny, Uniwersytet Wileński.
Obiadokolacja ( proponujemy regionalne danie litewskie ), czas wolny na zakupy Wyjazd z Wilna
Powrót do kraju w późnych godzinach wieczornych

Trasa: Troki – Wilno ( 2 dni )

I dzień:
wyjazd na Litwę we wczesnych godzinach porannych, przyjazd do Trok, spotkanie z przewodnikiem – zwiedzanie Zamku Wielkich Książąt Litewskich w Trokach, Ulica Karaimów z charakterystyczną zabudową.

Przejazd do Wilna, zwiedzanie miasta: Stare Miasto, Ostra Brama, Uniwersytet Wileński, Zaułek literacki z muzeum A. Mickiewicza
Zakwaterowanie w **/*** hotelu w Wilnie, pokoje 2-osobowe z łazienkami,
Obiadokolacja, czas wolny

II dzień:
Śniadanie, wiedzanie miasta z przewodnikiem: cmentarz na Rossie ( znajduje się tu grób Matki i Serce Marszałka J. Piłsudskiego), Kościół Św. Piotra i Pawła, Kościół Św. Anny, pomnik A. Mickiewicza, czas wolny na zakupy

Obiad ( proponujemy regionalne danie litewskie )
wyjazd, powrót do Polski w późnych godzinach wieczornych

Trasa: Troki – Wilno – Kowno ( 3 dni )

I dzień:
Wyjazd na Litwę we wczesnych godzinach porannych.

Przyjazd do Trok, spotkanie z przewodnikiem – zwiedzanie Zamku Wielkich Książąt Litewskich w Trokach, Ulica Karaimów z charakterystyczną zabudową, przejazd do Wilna, zwiedzanie miasta: Stare Miasto, Ostra Brama, Uniwersytet Wileński, Zaułek Mliteracki z muzeum i pomnikiem A. Mickiewicza.
Zakwaterowanie w **/*** hotelu w Wilnie, pokoje 2-osobowe z łazienkami.
Obiadokolacja, czas wolny

II dzień:
Śniadanie

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: cmentarz na Rossie ( znajduje się tu grób Matki i Serce Marszałka J. Piłsudskiego ), kościół Św. Piotra i Pawła, Kościół Św. Anny, Wieża Telewizyjna.
Obiadokolacja, czas wolny

UWAGA!!!: Tego dnia istnieje możliwość zorganizowania uroczystej kolacji bankietowej przy muzyce na żywo w regionalnej restauracji litewskiej.

III dzień:
śniadanie, wyjazd do Kowna, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Stare Miasto, Dom Perkuna, Katedra Św. Piotra i Pawła, ruiny Zamku, Ratusz.

Obiad, wyjazd do Polski

Trasa: Druskienniki – Wilno – Troki ( 3 dni )

I dzień:
Wyjazd na Litwę we wczesnych godzinach porannych

Przyjazd do Druskiennik, zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz parku pamiątek z okresu Związku Radzieckiego.
3-godzinny pobyt w Akvaparku w Druskiennikach. Park Rozrywek Wodnych w Druskiennikach to największy w Europie nowoczesny kompleks o powierzchni 25 000 m kw, składający się z pięciu korpusów. Dla wygody zwiedzających pod jednym dachem urządzono imponujący kompleks łaźni, sektor rozrywek wodnych z wieżą do zjeżdżania, restaurację, kawiarnie. Obiekt można obejrzeć na stronie:
http://www.akvapark.lt/index.php?lang=pl
Przejazd do Wilna, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu **/***, czas wolny

II dzień:
Śniadanie, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Stare Miasto, Ostra Brama, Uniwersytet Wileński, Zaułek Mliteracki z muzeum A. Mickiewicza, cmentarz na Rossie ( znajduje się tu grób Matki i Serce Marszałka J. Piłsudskiego ), kościół Św. Piotra i Pawła, Kościół Św. Anny, Wieża Telewizyjna, pomnik A. Mickiewicza

Obiadokolacja, czas wolny

UWAGA: Tego dnia istnieje możliwość zorganizowania uroczystej kolacji bankietowej przy muzyce na żywo w regionalnej restauracji litewskiej.

III dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie, przyjazd do Trok, spotkanie z przewodnikiem – zwiedzanie Zamku Wielkich Książąt Litewskich w Trokach, Ulica Karaimów z charakterystyczną zabudową,obiad, wyjazd do Polski

Wycieczka Kowno – Pałanga – Kłajpeda ( 3 dni )

I dzień:
Wyjazd z Polski, przejazd na Litwę, zwiedzanie Kowna: Zamek Kowieński, Stare Miasto, Ratusz zwany “Białym łabędziem”, zespół zabudowy Starego Miasta, Archikatedra św. Piotra i Pawła, chwila odpoczynku w jednej z kawiarenek Starego Miasta, przejazd do kurortu nadmorskiego.

Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

II dzień:
Śniadanie, zwiedzanie Pałangi: Zespół Pałacowy Tyszkiewiczów. Spacer w Ogrodzie Botanicznym z Górą Biruty. Wizyta w muzeum Bursztynu (jednego z najciekawszych kolekcji na świecie), przejazd do dawnego majątku Chodkiewiczów ze zwiedzaniem Oranżerii i Pałacu.

Obiadokolacja, czas wolny.

III dzień:
Śniadanie, zwiedzanie Kłajpedy: średniowieczny układ urbanistyczny Starego Miasta z Ratuszem i budynkiem “Zielonej Apteki”. Miłych wrażeń dostarczy na zakończenie wizyta w Akwarium oraz występ delfinów.

Wyjazd do kraju.

Wycieczka Litwa – Białoruś
Troki – Wilno – Nowogródek – Grodno ( 4 dni )

I dzień:
Wyjazd na Litwę we wczesnych godzinach porannych. Przyjazd do Trok, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Zamku Wielkich Książąt Litewskich, przejazd do Wilna, zwiedzanie miasta – cmentarz na Rossie, kościół św. Piotra i Pawła, Wzgórze III Krzyży. Obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu ( pokoje 2-osobowe z łazienkami ), czas wolny

II dzień:
Śniadanie, zwiedzanie Wilna z przewodnikiem ( Ostra Brama, Katedra i Starówka Wileńska, Muzeum i pomnik Adama Mickiewicza, Uniwersytet Wileński, kościół św. Anny ).

Obiadokolacja, czas wolny na zakupy w centrum handlowym „RIMI”

III dzień:
Śniadanie, przejazd na Białoruś, przyjazd do Nowogródka, spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem. W programie zwiedzania: muzeum Adama Mickiewicza, kopiec Adama Mickiewicza, kościół farny, góra Mendoga, ruiny średniowiecznego zamku. Przejazd do Grodna, zakwaterowanie w hotelu „TURIST” ( pokoje 2-osobowe z łazienkami ).

Obiadokolacja, czas wolny

IV dzień:
Śniadanie, zwiedzanie Grodna z przewodnikiem: Muzeum, pomnik i grób Elizy Orzeszkowej, Zamek Stefana Batorego, kościół farny i inne zabytki Grodna.

Obiad, wyjazd do Polski.
Przekroczenie granicy przez przejście graniczne Bruzgi – Kuźnica Białostocka.