Wycieczka do Sankt Petersburga – wakacje 2020r

Powiedzieć, że Petersburg to piękne miasto, to właściwie nie powiedzieć nic. 

Wenecja Północy, światowa stolica sztuki, metropolia położona na 101 wyspach, złote miasto – można by bez końca wymieniać jego przydomki, a i tak nie uda nam się oddać urody tego miejsca. Trzeba je po prostu zobaczyć.

WYCIECZKA  SANKT PETERSBURG

  22 – 28.07.2020r / 7 dni /

DZIEŃ 1 – 22.07.2020r

05.45 – Zbiórka uczestników

06.00 – Wyjazd z Białegostoku – zwiedzanie Rygi z przewodnikiem, m. in.: stare miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Katedra Luterańska. Południe wyjazd do Rosji. Zakwaterowanie w ***Hotelu Dodo w Rydze.

Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2 – 23.07.2020r

Śniadanie.

Przejazd do St. Petersburga, zakwaterowanie w ***Hotelu Orbita Obiadokolacja.

Nocleg.

DZIEŃ 3 – 24.07.2020r

Śniadanie.

Zwiedzanie Sankt Petersburga – objazdowa wycieczka, m. in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Maryjski, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuk. Wyjazd do Carskiego Sioła – unikatowego zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny wraz z Bursztynową Komnatę oraz Wielką Salą Tronową. Czas na odpoczynek w carskim ogrodzie.

Obiadokolacja.

Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 4 – 25.07.2020r

Śniadanie.

Wyjazd do Kronsztadu, zwiedzanie Soboru Morskiego.

Przejazd do Peterhofu- letniej rezydencji Piotra I – jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie. Zwiedzanie parku Dolnego – „Rosyjskiego Wersalu” z malowniczymi ogrodami oraz baśniowej urody fontannami i kaskadami.

Powrót do Petersburga. Obiadokolacja.

Nocny rejs statkiem „Zwodzone mosty Petersburga” (fakultatywnie) – wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynna panorama otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską w tle, jest jednym z symboli Petersbuga.

Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 5 – 26.07.2020r

Śniadanie.

Dalsze zwiedzanie miasta, m. in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych muzeów świata Ermitażem; krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (z zewnątrz i wnętrze), Newski Prospekt – główna arteria miasta, Katedra Kazańska, sobór Zmartwychwstania Pańskiego „Spas na krwi” ( z zewnątrz i wnętrze), Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów)

Ławra Aleksandra Newskiego – nekropolia.

Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6 – 27.07.2020r

Śniadanie.

Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Estonii.

Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem, m. in.: Górne i Dolne stare miasto, wzgórze Toopea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m. in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurowa akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, ratusz miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, domu Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych.

Zakwaterowanie w ****Hotelu Meriton Old Town Garden

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7 – 28.07.2020r

Wczesne śniadanie.

08.00 – wyjazd

Przejazd drogą Via Baltica przez Łotwę oraz Litwę.

Obiad po trasie

Ok 21.00 – Przyjazd do Białegostoku

Uwaga: Program jest ramowy – kolejność zwiedzania w Sankt Petersburgu może ulec zmianie.

CENA: 2.190 PLN od osoby

CENA OBEJMUJE:

  transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc),

  opłaty drogowe i parkingowe,

  6 noclegów w hotelach *** w pokojach 2-osobowych z łazienką /1xRyga,4xSt.Pet.,1xTallinn/

  6 śniadań, 

  6 obiadokolacji,

  obiad,

  opiekę pilota,

  ubezpieczenie turystyczne (KL 30.000 EUR, NNW 15.000, bagaż 1.000 PLN),

  składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

  zestaw słuchawkowy Tour Guide.

DODATKOWO PŁATNE:

  pakiet do realizacji programu 170 EUR/os (rezerwacje i występy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie /Ryga, Tallinn, St.Petersburg/) płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki

  rejs statkiem po rzekach i kanałach Petersburga 15 EUR/os (fakultatywny)

  Opłata za wizę rosyjska: 320 PLN/os

  Dopłata do pokoju 1-os.: 1000 zł

Uwaga! Konieczne będą aktualne zdjęcia do wizy rosyjskiej. Paszport musi być ważny pół roku tj. 6 miesięcy dłużej niż data wyjazdu z Rosji.

 

 

Zapisy:

BP „Junior”, ul. Stołeczna 25, 15-879 Białystok,

e-mail: biuro@junior.bialystok.pl,

tel 85 741 57 20, 85 744 43 26, 606 256 209

 

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby. Litwa, Łotwa, Estonia i Finlandia – obowiązującą walutą jest euro.

Płatność kartą

W krajach nadbałtyckich i w Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i inne. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową. Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).