WYCIECZKA DO PRAGI I KUDOWY ZDRÓJ 27-29.05.2023

WYCIECZKA DO PRAGI I KUDOWY ZDRÓJ (3 DNI)

Termin: 27-29.05.2023

DZIEŃ 1 Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Kudowy Zdrój. Spotkanie z przewodnikiem, spacer po Kudowie Park zdrojowy powstał w połowie XVII wieku, na wzór angielskich parków. Usytuowany w samym centrum miasta u stóp Góry Parkowej i stanowi starannie utrzymany kompleks cennej roślinności min. egzotycznej.

Błędne Skały – Osobliwe formy skalne /grzyby, młoty, maczugi/, labirynt przejść korytarzy i wąwozów pomiędzy 6-8 m wys. Skałkami piaskowcowymi. Niektóre szczeliny i korytarze są tak wąskie , że trudno jest przecisnąć się przez nie z plecakiem, a w wielu miejscach teren jest tajemniczy, nieco mroczny.
Przejazd do Willa Sudety na nocleg. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2 Śniadanie, przejazd do Pragi w godzinach przedpołudniowych. Zwiedzanie rozpoczyna się na Strahovie, gdzie znajduje się klasztor, liczne muzea, biblioteka i punkt widokowy z frapującym widokiem na Stare Miasto. Co ciekawe, w Strahovie znajduje się też największy piłkarski stadion na świecie i drugi, co do wielkości obiekt sportowy świata. Trybuny mogą pomieścić 250 tys. osób!

Przejście na Hradczany. W królewskiej dzielnicy zobaczymy pałac Schwarzenbergów i sąsiadujący z Zamkiem Praskim Pałac Arcybiskupi, następnie zejdziemy urokliwą ulicą Nerudovą znaną z usytuowanych przy niej pięknych kamienic na Plac Malostranski. Przejście przez Malą Stranę, w kierunku Mostu Karola. Średniowieczny most – najbardziej rozpoznawalny zabytek Pragi – zachwyca nie tylko swoją konstrukcją, ale przede wszystkim rozpościera się z niego jeden z najwspanialszych widoków na Stare Miasto. Patrząc na czerwone dachy kamieniczek, wieżyczki bram, smukłe wieże kościołów i wzgórze zamkowe można poczuć się jak w bajce!. Czas wolny na indywidualne potrzeby. Powrót do hotelu.
Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 Śniadanie. Przejazd do Łodzi. Czas wolny na starym Rynku na obiad oraz pamiątki (około 3h). Dalsza podróż do Białegostoku. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Koszt wyjazdu: 900 zł/ osoba. Zapraszamy. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy do
20 marca. Tel: 796192261, lub w biurze ul. Stołeczna 25, Białystok

 

ŚWIADCZENIA:
– 2 noclegi w Willa Sudety w pokojach 2/3 osobowych,
– przejazd autokarem (klimatyzacja, toaleta, barek), koszty drogowe
– bilety wstępu wymienione w programie,
– lokalni przewodnicy w Kudowie oraz Pradze, opiekę pilota,
– ubezpieczenie KL, NNW, opłaty państwowe

 

ZAPISY: Biuro Podróży “Junior”, Białystok
tel. 85 741 57 20, 791 792 044,
e-mail: biuro@junior.bialystok.pl

ZAPRASZAMY!!!