WYCIECZKI DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Biuro Podróży „JUNIOR” s.c. w Białymstoku zaprasza dzieci i młodzież do odwiedzenia Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wizytę w Centrum możemy połączyć z ciekawym programem zwiedzania innych atrakcyjnych miejsc Warszawy. Każdy program dostosujemy do indywidualnych oczekiwań grup szkolnych.

Zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik proponujemy połączyć z odwiedzeniem innych atrakcyjnych miejsc Warszawy w uzgodnieniu z naszym specjalistą, który doradzi i skalkuluje wycieczkę w PROMOCYJNEJ cenie. 

NAJBLIŻSZE TERMINY:

20.10.2017
24.10.2017
25.10.2017
26.10.2017
27.10.2017

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach zwiedzający mogą poznawać prawa nauki.

Wystawa stała, która znajduje się w Centrum Nauki Kopernik, składa się z kilkuset interaktywnych stanowisk umieszczonych w sześciu galeriach stałych:

Świat w ruchu 
Galeria pokazuje zagadnienia związane z ruchem w pojęciu fizycznym. Można tu wypróbować symulator trzęsienia ziemi albo zobaczyć instalację ukazującą portrety znanych osób zrobione z poruszających się pęcherzyków powietrza. Również można tu spróbować stworzyć krótki film animowany i zobaczyć model ludzkiego szkieletu kostnego na rowerze.

Człowiek i środowisko 
Galeria skupia się na człowieku oraz wszystkim, co go otacza i wokół niego funkcjonuje. Można tu na wielkim zdjęciu satelitarnym Warszawy zobaczyć informacje o ekosystemach miejskich i posłuchać nagrań z wybranych części miasta. Na powierzchni tego zdjęcia znajduje się model mostu wantowego, który można porównać z widocznym zza okna Mostem Świętokrzyskim, oraz ekrany transmitujące na żywo obraz z kamer internetowych umieszczonych w gnieździe sokołów w Pałacu Kultury i Nauki oraz z wybiegu goryli z Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Ponadto na terenie galerii znajduje się symulator jazdy po alkoholu oraz modele pajęczyn utkanych przez pająki pod wpływem różnych narkotyków. Swoistym symbolem galerii jest rzeźba ze sklejki wzorowana na Myślicielu Auguste’a Rodina.

Korzenie cywilizacji 
Galeria pokazuje historię cywilizacji ludzkiej i jej najważniejsze wynalazki np.: radio, internet czy film. Można tu posłuchać archiwalnych nagrań Polskiego Radia, zlokalizować na specjalnym komputerze serwer wybranej strony internetowej oraz poznać wiele faktów z historii malarstwa i architektury. Można również zobaczyć wielką instalację ukazującą historię koła od kół kamiennych i drewnianych poprzez koła samochodowe i rowerowe do płyt winylowych i kompaktowych, posłuchać modlitw, śpiewów i utworów muzycznych największych religii, obejrzeć trójwymiarowy model Kamienia z Rosetty, posłuchać tzw. odgłosów cywilizacji np.: paryskiego metra, rynku w Kalkucie czy kas w supermarkecie. Na terenie galerii można też zobaczyć robota wzorowanego na postaci Elektrybałta wymyślonej przez Stanisława Lema. Elektrybałt może na podstawie podanych przez zwiedzającego trzech słów ułożyć m.in. limeryk, epitafium czy sonet.

Bzzz! 
Galeria jest przeznaczona dla dzieci do 6. roku życia i w przystępny dla nich sposób porusza zagadnienia związane z przyrodą.

Strefa światła 
Galeria, poprzez kryminalną historię w stylu noir pokazuje zagadnienia związane ze światłem w pojęciu fizycznym. Można tu skorzystać z lustra fenickiego i pokoju Amesa, a także tworzyć barwy poprzez użycie trzech kolorów podstawowych.

RE: generacja 
Galeria przeznaczona jest dla tzw. młodych dorosłych. Wiele eksponatów odwołuje się do zjawisk psychologicznych i socjologicznych. Można tu skorzystać ze studia wyposażonego w technologię blue box, sprawdzić się jako mówca w parlamencie albo wysłać swój komunikat na pokład sondy Pioneer 10. Jest tu również dostępny zdobywający coraz większą popularność reactable, oraz dyskoteka generująca energię elektryczną z ruchu korzystających z niej.

Teatr Robotyczny 
Przy galerii Korzenie Cywilizacji znajduje się Teatr Robotyczny. Grają w nim trzy RoboTheSpiany, na razie tylko dwie sztuki : ,,O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali na podstawie Bajek robotów Stanisława Lema oraz ,,Tajemnica Pustej Szafy, czyli Duchy z czwartego wymiaru na podstawie powieści “Flatland: A Romance of Many Dimensions” Edwina Abotta. Robotom głosów użyczyli wybitni polscy aktorzy, m.in. Wiktor Zborowski, Marian Opania czy Piotr Fronczewski.
W głównym holu, przy wejściu zainstalowane jest wahadło Foucaulta. Można tu również zobaczyć instalację ,,Niekończąca się historia, model nowych Bulwarów wiślanych, czy symulację ruchu planet z Układu Słonecznego.
Przy wejściu głównym znajduje się interaktywny RoboTheSpian. Może on między innymi używać cytatów ze znanych polskich i zagranicznych filmów, np. : Miś, Rejs, Gwiezdne Wojny czy Szklana Pułapka.

Planetarium Niebo Kopernik
Niebo Kopernika to nowoczesne planetarium otwarte w czerwcu 2011r. Odbywają się nie tylko pokazy  gwiezdnego nieba i filmów. Pokazy wyświetlane są na sferycznym ekranie otaczającym widownię ze wszystkich stron. Dzięki takiemu rozwiązaniu widzowie poczucie zanurzenia w wyświetlanym świecie potęgowane jest przez system nagłośnieniowy rozmieszczony dookoła kopuły.