Wycieczka do Chorwacji 2 – 10.08.2024r

TERMIN: 2 - 10.08.2024r (9 dni) – bez nocnych przejazdów

Oferta dla Klientów Indywidualnych

TRASA: BIAŁYSTOK – MARIBOR – ZADAR – NEUM – SPLIT – TROGIR – BUDVA – KOTOR – MEDJUGORJE – MOSTAR – SARAJEWO - ZAGRZEB - BIAŁYSTOK

DZIEŃ 1  

Wyjazd z Białegostoku w godzinach porannych. Przejazd przez Czechy, Austrię. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Mariboru. Nocleg.

DZIEŃ 2  

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Mariboru drugiego pod względem wielkości miasta Słowenii, położonego nad rzeką Drawą i zwiedzanie z przewodnikiem: Główny Rynek z ratuszem, gotycka Katedra pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, Plac Slomšeka, zamek (z zewnątrz), stara winorośl. Czas wolny na zakup pamiątek oraz indywidualne potrzeby. Przejazd na nocleg w okolicach Zagrzebia. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3  

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Zadaru. Podczas spaceru z lokalnym przewodnikiem zobaczymy między innymi pozostałości murów miejskich – Bramę Lądową i Bramę Morską, jeden z najpiękniejszych budynków sakralnych – katedrę św. Anastazji, czy najważniejsze place miasta: Plac Narodowy, gdzie znajduje się loggia miejska, romański kościół św. Wawrzyńca oraz pałac Ghirardini, czy Plac Pięciu Studni, wybudowany w czasie wojny z Turcją. Spacer zakończymy na promenadzie, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać dwie instalacje artystyczne – Morskie Ograny i Pozdrowienie Słońca. Czas wolny. Przejazd na nocleg w Neum. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Neum. Czas wolny na plażowanie w morzu adriatyckim i indywidualne potrzeby. W godzinach wieczornych obiadokolacja.
Nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. W godzinach porannych przejazd do Budvy. Zwiedzanie z przewodnikiem, obecnie najatrakcyjniejszego kurortu w Czarnogórze. Zobaczymy budwańską starówkę z murami obronnymi z XV wieku, tworzącymi system fortyfikacji z bramami i wieżami. Stare Miasto to także wąskie uliczki, place i wiele zabytków. Przejazd do Kotoru. Zwiedzanie miasta. Przejazd do hotelu w Bośni i Hercegowinie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Splitu. To miasto jest ważnym ośrodkiem administracyjnym i kulturowym. Najważniejszym zabytkiem jest Pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana, który przez lata “wrósł” w tkankę miejską i stał się sercem splitskiej starówki. Cały kompleks wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ze względu na niezwykłe walory kulturowe. Zwiedzanie miasta z
przewodnikiem lokalnym, a następnie czas wolny, który można wykorzystać na zakupy lokalnych przysmaków na targowisku czy ulubione zajęcie mieszkańców – popijanie kawy z widokiem na morze, na słynnej Riwie – miejskiej promenadzie.
Następnie przejazd do kameralnego Trogiru. Zwiedzanie miast z przewodnikiem.
Przejazd do hotelu w Bośni i Hercegowinie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7 

Śniadanie. Przejazd do Mostaru – miasta, które zainteresuje Państwa specyficzną architekturą i atmosferą z silnymi wpływami tureckimi. Zwiedzanie Mostaru rozpoczniemy od spaceru z przewodnikiem, podczas którego zobaczymy urokliwą starówkę, z brukowanymi uliczkami i zabytkowymi kamieniczkami: przejdziemy ulicą rzemieślników Kujundžiluk, zobaczymy przepiękny meczet Koski Mehmed Pashy z XVII w., a także najważniejszy zabytek miasta, wpisany na Listę
Światowego Dziedzictwa UNESCO – Stary Most, łączący brzegi rzeki Neretwy. W czasie wolnym możliwość zakupu pamiątek i spróbowania pysznej bośniackiej kawy podawanej w tradycyjny sposób. Przejazd do Sarajewa. Zwiedzanie stolicy w której m.in. zobaczymy idealnie zachowane ślady wojny bałkańskiej. z przewodnikiem.
Przejazd do hotelu w Medjugorje. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8  

Śniadanie. Przejazd do Zagrzebia. Zwiedzanie stolicy Chorwacji z przewodnikiem. Przejazd do hotelu w Słowenii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9 

Śniadanie. Wyjazd do Polski, przyjazd do Białegostoku w godzinach wieczornych/ nocnych.

CENA ZAWIERA:

– Przejazd na trasie autokarem o wysokim standardzie. (wiek: max 7 lat, toaleta,
aneks kuchenny)
– Zwiedzanie miejsc wymienionych w programie z przewodnikiem i systemem
słuchawkowym,
– 8 noclegów w hotelach ***, 8 śniadań, 8 obiadokolacji,
– Ubezpieczenie: KL i NNW,
– Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy,
– Opłaty drogowe i parkingowe,
– Opiekę pilota i stewardesy na całej trasie,

KOSZT WYJAZDU:

– Autokar o podwyższonym standardzie: 950 zł + 500 Euro,

wymagana zaliczka – 950 zł