Wycieczki do Gruzji i Armenii

Serdecznie zapraszamy na atrakcyjne grupowe wycieczki do Gruzji i Armenii. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych wariantów takich wycieczek. Obejmują one zwiedzenie najciekawszych miejsc Gruzji i Armenii a także zapoznanie się z kuchnią, zwyczajami i kulturą obu krajów. Do przedstawionych programów możemy na życzenie klienta dodawać inne atrakcyjne miejsca oraz wydłużać bądź skracać okres wycieczek. Imprezy organizujemy grupom liczącym min. 10 osób. Kalkulacje poszczególnych imprez przesyłamy w ciągu kilku dni od otrzymania zapytania. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem

Wycieczka Gruzja – Armenia ( 8 dni )
  

Trasa:
Gruzja: Tbilisi – Kazbegi / Gudauri – Mccheta – Bodbe – Signagi – Tbilisi
Armenia: Sanain – Diliżan – Sewan – Erywań – Eczmiadzyn – Zwartnoc –
Gruzja: Wardzia – Achalciche – Borżomi – Kutaisi – Tbilisi

Dzień 0: Tbilisi
Przylot do Tbilisi 4:25 Spotkanie z przedstawicielem firmy. Zakwaterowanie do hotelu, nocleg

Dzień 1: Tbilisi
Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi. Stolica Gruzji położona jest na kilku górskich wzgórzach, na których widać stare dzielnice miasta. Przez Tbilisi płynie rzeka Kura o malowniczych skalistych brzegach.
“Stare Miasto” – historyczne centrum Tbilisi, znajduje się u podnóża Góry Mtacminda (Święta Góra). Prawie wszystkie budynki w Starym Mieście są historycznymi i kulturowymi zabytkami. Wieża Zegarowa – zbudowana przez reżysera Teatru Fantoccini Rezo Gabriadze, gdzie artyści wystawiają swoje obrazy a rzemieślnicy oferują pamiątki. Tbilisi – jedno z niewielu miast na świecie, gdzie w pokoju stoją obok siebie w Starym Mieście cerkiew prawosławna, kościół katolicki, synagoga i mieczet. Odwiedziny Metechskiej cerkwi (V w.), twierdzy Narikala (IV w.), Katedry Sioni (VI-VII w.), Bazylika Anczischatskiej Narodzenia Maryi Dziewicy, najstarszyj z obecnych uchronionych, Katedra Trójcy Świętej, kompleks świątyń Tsminda Sameba – główna katedra gruzińskiego Kościoła prawosławnego. Wieczorny Tbilisi. Powitalna kolacja. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

Dzień 2: Tbilisi – Kazbegi / Gudauri – Mccheta – Tbilisi
Śniadanie. Wyjazd w stronę Stepantsmindy (Kazbegi). Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri (XVI w.), znajdującej się nad rzeką Aragvi oraz pięknego Żinwalskiego zbiornika wodnego. Podróż wzdłuż rzeki Tergi przez przelęcz Krzyżową (2400m.) zaprowadzi nas do Stepantsmindy (Kazbegi). Zwiedzanie Kazbegi: cerkiew świętej Trójcy Gergeti (2170 m. n.p.m.). Przy słonecznej pogodzie fascynujący widok na jeden z najwyższych szczytów Gruzji – górę Kazbek (5147m.). Lunch w prywatnym domu z pokazem przygotowania chinkali.
Zwiedzanie dawnej stolicy Gruzji – Mcchety – miasta-muzeum, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie katedry Sweticchoweli (1010-1029 ll.), w której jest zachowana jedna z głównych chrześcijańskich sanktuariów Hiton Pana, jest to również miejsce pochówku wielu gruzińskich królów. Zwiedzanie klasztoru Samtawro, w pobliżu którego w IV w. mieszkała święta Nino – patronka chrześcijaństwa w Gruzji. Znajdują się tutaj także Iwerska Ikona Matki Bożej, Ikona Św. Nino, Grób świętego króla Merian i królowej Nani, relikwie św. Abibosa Nekreskogo, Św. Szio Mgwimskiego. Zwiedzanie starożytnej świątyni-klasztoru Dżwari (VI w.).
Powrót w Tbilisi. Nocleg.

Dzień 3: Tbilisi – Bodbe – Signagi – Manawi – Tbilisi
Śniadanie. Przejazd do wsi Bodbe, zwiedzanie klasztornego kompleksu Świętego Jerzego i grobu Świętej Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Zwiedzanie “miasta wiecznej miłości” Signagi, które znajduje się na górze grzbietu górskiego z widokiem na dolinę Alazani. Zatrzymamy się w perle Kachetii – prywatnej posiadłości „CHATEAU FORT DE MANAVI”. W programie pobytudegustacja win i czaczy, produkowanych według tradycyjnej gruzińskiej technologii w marani “Chateau Fort de Manavi” z winogron uprawianych we własnych winnicach. Punktem kulminacyjnym degustacji będzie „Manawskie zielone” – wino ze specjalnej odmiany winogron, która rośnie tylko w okolicy wsi Manavi w Gruzji.  Pokaz przygotowywania tradycyjnych dań gruzińskiej kuchni regionalnej, samodzielne wykonanie i upieczenie tradycyjnego gruzińskiego chleba puri. Kolacja w stylu gruzińskim.  Powrót do Tbilisi, nocleg

Dzień 4: Tbilisi – przejście granicy w Bagrataszen – Sanain – Diliżan – Sewan – Erywań
Śniadanie, wyjazd do Armenii. Przekroczenie granicy gruzińsko-armeńskiej przez przejście graniczne w Bagrataszenie ( czas przekraczania granicy około 30 – 60 minut). Zamiana autobusów i przewodników. Zwiedzanie klasztoru Sanain. Klasztor Sanain zajmuje nieduży, około 2 ha teren, dookoła głównej świątyni Sanaina – Surb Astwacacyn – zbudowane zostały kościół Amienaprkicz i kaplica Surb Grigor (X w.), budynek akademii (XI w.), magazyn (1063 r.), budynek galerii (koniec X w.), kruchta (1181 r.) i dzwonnica (XIII w.). Przejazd do Diliżanu, muzeum malarstwa. Przejazd do niebieskiej perły Armenii, największego z jezior gór Kaukaz – jeziora Sewan (1900 m n.p.m). Wejście po schodkach na taras widokowy klasztoru Sewanawank, skąd otwiera się wspaniały widok nad jezioro. Zwiedzanie klasztoru. Przyjazd do Erywania. Zakwaterowanie do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Erywań – Eczmiadzyn – Zwartnoc – Erywań
Śniadanie. Zwiedzanie Erywania. Stolica Armenii to jedno z najstarszych miast świata. Zostało założone w 782 roku przed naszą erą – to właśnie wtedy car Argiszti wybudował twierdzę Erebuni ruiny której do dzisiaj zachowały się w Erywaniu. Zwiedzanie kompleksu ludobójstwa Ormian w 1915r na wzgórzu Cicernakaberd. Pomnik składa się z trzech elementów: obelisku o wysokości 44 metrów, dwunastu pochylonych pylonów otaczających kręgiem wieczny ogień oraz ściany pamięci o długości stu metrów z nazwami miejscowości, z których pochodziły ofiary ludobójstwa. Zwiedzanie Katedry Świętego Grzegorza Oświeciciela w Erywaniu, jest to główna katedra Kościoła Ormiańskiego, znajduje się w centrum Erywania, na niewielkim wzgórzu Chandidżana. Katedra wybudowano w 2011r dla upamiętnienia 1700. rocznicy proklamowania chrześcijaństwa jako religii państwowej w Armenii oraz jako miejsce spoczynku relikwii świętego Grzegorza Oświeciciela – patrona Armenii. Podczas ceremonii otwarcia, kościół został konsekrowany przez papieża Jana Pawła II. Szczątki św. Grzegorza zostały z tej okazji przywiezione z Neapolu..Przejazd do starej stolicy Armenii miasta Wagarszapat (Eczmiadzyn). Zwiedzanie kościoła katedralnego Surb Eczmiadzyn (Sw. Eczmiadzyn – 303 r. n. e.), nazwa którego tłumaczy się jako “Miejsce zejścia Chrystusa”. Sobór został założony na początku IV w., zaraz po przyjęciu przez Ormian chrześcijaństwa. Według legendy miejsce budowy świątyni zostało wskazane Grzegorzowi Oświecicielowi przez samego Jezusa Chrystusa. Zwiedzanie muzeum “Skarbnica Eczmiadzyn”, gdzie jest przechowywana włócznia, którą przebito ukrzyżowanego Chrystusa a także wiele innych unikatowych relikwii i eksponatów. Zwiedzanie ruin unikatowej świątyni Zwartnoc. Święty Eczmiadzyn i Świątynia Niebieskich Sił Zwartnoc wpisane są na Listę Światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Zwiedzanie Yerevan Brandy Company, firmy produkującej legendarny koniak „Ararat”, degustacja. Obiadokolacja w ormiańskiej restauracji. Spacer po centrum Erywania. Nocleg.

Dzień 6: Erywań – Wardzia – Achalciche
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Gruzji. Przekroczenie granicy (około 30 minut – 1 godzina). Zmiana przewodników i autokaru. Zwiedzanie jaskiniowego klasztornego kompleksu Wardzia (XII-XIII ww.) – 19 kondygnacyjnego skalnego miasta. Na długości 900 m wzdłuż lewego brzegu Kury, w pionowej ścianie góry wyryto około 600 pomieszczeń – kościołów, kaplic, celi mieszkalnych, magazynów, łaźni, bibliotek. Zachowały się ukryte wejścia, pozostałości wodociągu i systemu nawadniającego. Wardzia – to pomnik epoki złotego wieku. W klasztorze twierdzy żyło ponad tysiąca zakonników, a podczas wrogiej napaści mogło się w nim schronić nawet 20 tysięcy osób. Lunch, przejazd do Achalciche, zakwaterowanie do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: Achalciche – Borżomi – Kutaisi – Tbilisi
Śniadanie. Zwiedzanie twierdzy Achalciche z XII w. znajdującej się na wzgórzu w starej części miasta – Rabati. Teren twierdzy zajmuje około 7 hektarów. Znajduje się tam m.in.: złożony system fortyfikacji obronnych, domy o tradycyjnej regionalnej architekturze, stare łaźnie, kościół, regionalne Muzeum Historyczne, meczet z 1752 roku oraz ruiny medresy. Przejazd do Borżomi, degustacja słynnej na całym świecie wody mineralnej Borżomi.
Przejazd do Kutaisi. Zwiedzanie Kutaisi – miasta, liczącego ponad trzy tysiące lat. Pobyt we wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO klasztorze i akademii Gelati (XII w), założonych przez wielkiego gruzińskiego króla Dawida IV Budowniczego. Zwiedzanie Jaskini Prometeusza, jednej z większych jaskiń na świecie. W jej środku możemy dostrzec najróżniejsze formy skalne począwszy od różnego rodzaju nacieków skalnych, stalaktyty, stalagnaty, stalagmity. Czas zwiedzania wynosi ok. godziny, Do przejścia jest trasa licząca ok. 1400 m,
Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 8: Transfer na lotnisko w Tbilisi. Wylot do WAW 4:10

Świadczenia:

 • zakwaterowanie w hotelach 3*: 3 noclegi w Tbilisi, 2 noclegi w Erywaniu, 1 nocleg w Achalciche, 1nocleg w Kutaisi, pokoje 2-osobowe z łazienkami
 • 8 śniadań, 7 obiadokolacji w tym jedna uroczysta w restauracji wTbilisi
 • degustacja win w “Chateau Fort de Manavi
 • degustacja koniaku ARARAT
 • pokaz wyrabiania tradycyjnych gruzińskich chinkali
 • wynajem jeepów na wjazd do Gergeti;
 • lokalny przewodnik w języku polskim na całą trasę
 • przejazdy lokalnymi autokarami zgodnie z programem
 • *przelot liniami LOT na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa*
 • Opieka pilota
 • Dojazd pilota na lotnisko
 • Ubezpieczenie NNW na sumę 4.000 EURO/os oraz KL na sumę 50.000 EURO/os
 • Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

*Powyższy program dotyczy wylotów z Warszawy liniami LOT*.
Istnieje możliwość wylotów innymi liniami lotniczymi oraz z innego lotniska posiadającego połączenia z Gruzją. W zależności od godzin wylotu/przylotu program wycieczki może ulec częściowej modyfikacji.

Cena imprezy jest uzależniona od planowanego terminu imprezy, ilości osób w grupie oraz zamawianych świadczeń. Szczegółową kalkulację imprezy przesyłamy w ciągu kilku dni od otrzymania zapytania.

Wycieczka Gruzja ( 8 dni )
  

TRASA: TBILISI – MCCHETA – ANANURI – KAZBEGI – BODBE – SIGNAGI – MANAVI – GORI –

UPLISCYCHE – BATUMI – KUTAISI – TBILISI

Dzień 0 – Warszawa – Tbilisi
22.45 – wylot liniami LOT do Tbilisi

Dzień 1 Tbilisi – Mccheta
4.25 – przylot do Tbilisi, transfer do hotelu, odpoczynek
Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi. Stolica Gruzji położona jest na kilku górskich wzgórzach, na których widać stare
dzielnice miasta. Przez Tbilisi płynie rzeka Kura posiadająca malownicze skaliste brzegi.
"Stare Miasto” – historyczne centrum Tbilisi, położone u podnóża góry Mtacminda (Święta Góra)
Prawie wszystkie budynki w Starym Mieście są historycznymi i kulturowymi zabytkami. Wieża Zegarowa –
zbudowana przez reżysera Teatru Fantoccini Rezo Gabriadze, gdzie artyści wystawiają swoje obrazy a
rzemieślnicy oferują pamiątki. Wjazd kolejką liniową (bilety za dopłatą) do twierdzy Narikala (IV w.). Wycieczka
do starożytnej stolicy Gruzji Mcchety – miasta-muzeum, wpisanego na listę zabytków UNESCO. Zwiedzanie
Katedry Sweticchoweli (1010-1029 ll.), miejsca pochówku wielu gruzińskich królów. Zwiedzanie starożytnej
świątyni-klasztoru Dżwari (VI w.). Obiadokolacja, nocleg w hotelu w Tbilisi.
Dzień 2 Tbilisi – Ananuri – Gudauri – Kazbegi – Tbilisi
Śniadanie. Przejazd do wsi Bodbe, zwiedzanie klasztornego kompleksu Świętego Jerzego i grobu Świętej
Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Zwiedzanie “miasta wiecznej miłości” Signagi, które znajduje
się na górze grzbietu górskiego z widokiem na dolinę Alazani. Zatrzymamy się w perle Kachetii – prywatnej
posiadłości „CHATEAU FORT DE MANAVI”. W programie pobytudegustacja win i czaczy, produkowanych według
tradycyjnej gruzińskiej technologii w marani "Chateau Fort de Manavi" z winogron uprawianych we własnych
winnicach. Punktem kulminacyjnym degustacji będzie „Manawskie zielone” – wino ze specjalnej odmiany
winogron, która rośnie tylko w okolicy wsi Manavi w Gruzji.  Pokaz przygotowywania tradycyjnych dań
gruzińskiej kuchni regionalnej, samodzielne wykonanie i upieczenie tradycyjnego gruzińskiego chleba
puri.  Powrót do Tbilisi.
Powitalna uroczysta kolacja z pokazem tańców gruzińskich w restauracji w Tbilisi (bogate menu, 0,5l wina
na osobę ). Nocleg

Dzień 3 Tbilisi – Bodbe – Signagi – Manavi – Tbilisi
Śniadanie. Wyjazd w stronę Stepantsmindy (Kazbegi). Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri
(XVI w.), znajdującej się nad rzeką Aragvi oraz pięknego Żinwalskiego zbiornika wodnego. Podróż wzdłuż rzeki
Tergi przez przelęcz Krzyżową (2400m.) zaprowadzi nas do Stepantsmindy (Kazbegi). Zwiedzanie Kazbegi:
cerkiew świętej Trójcy Gergeti (2170 m. n.p.m.). Przy słonecznej pogodzie fascynujący widok na jeden z
najwyższych szczytów Gruzji – górę Kazbek (5147m.). Obiadokolacja w prywatnym domu z pokazem
przygotowania chinkali. Powrót do Tbilisi. Nocleg.

Dzień 4 Tbilisi – Gori – Upliscyche – Kutaisi
Śniadanie, wykwaterowanie, Gori – zwiedzanie muzeum Stalina oraz osobistego wagonu kolejowego Stalina.
Zwiedzanie starożytnego skalnego miasta Upliscyche (I tysiąc lat p.n.e.), które budowali przez wieki i zawiera
ponad 700 jaskiń i budynków, w tym winnice, piekarnie, antyczny teatr, sala spotkań królowej Tamary, zachowany
do dnia dzisiejszego.
Zakwaterowanie do hotelu w Kutaisi. Obiadokolacja, nocleg

Dzień 5 Kutaisi – Batumi
Śniadanie, przejazd do Batumi zwanego „Gruzińskim Singapurem”, Batumi to najbardziej znane
czarnomorskie uzdrowisko.
Zwiedzanie miasta: fontanny taneczne (laser show); Plac Argonautów z posągiem Medei, Park Cudów z
ruchomą rzeźbą Ali i Nino, Plac Piazza, deptak nadmorski, obiadokolacja w hotelu, nocleg

Dzień 6 Batumi
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek w Batumi, obiadokolacja w hotelu, nocleg

Dzień 7 Batumi – Tbilisi
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Kutaisi. Zwiedzanie klasztoru i akademii Gelati (XII w.), założonego
przez gruzińskiego króla Dawida IV, zwiedzanie znanej jaskini Prometeusza.
Przejazd do Tbilisi, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg

Dzień 8 : Tbilisi – Warszawa
Śniadanie, transfer na lotnisko, 5.25 – wylot do Polski, 7.20 – przylot do Warszawy

Świadczenia:

 • zakwaterowanie w hotelach 3*: 4 noclegi w Tbilisi, 1 nocleg w Kutaisi, 2 noclegi w Batumi, pokoje 2-
  osobowe z łazienkami
 •  8 śniadań, 7 obiadokolacji w tym jedna uroczysta w restauracji wTbilisi
 • degustacja win w “Chateau Fort de Manavi
 • pokaz wyrabiania tradycyjnych gruzińskich chinkali
 • wynajem jeepów na wjazd do Gergeti;
 • lokalny przewodnik w języku polskim na całą trasę
 • przejazdy lokalnym autokarem zgodnie z programem
 • *przelot liniami LOT na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa*
 • Opieka pilota
 • Dojazd pilota na lotnisko
 • Ubezpieczenie NNW na sumę 4.000 EURO/os oraz KL na sumę 50.000 EURO/os
 • Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

*Powyższy program dotyczy wylotów z Warszawy liniami LOT*. Istnieje możliwość wylotów innymi liniami
lotniczymi oraz z innego lotniska posiadającego połączenia z Gruzją. W zależności od godzin
wylotu/przylotu program wycieczki może ulec częściowej modyfikacji.
Cena imprezy jest uzależniona od planowanego terminu imprezy, ilości osób w grupie oraz zamawianych
świadczeń. Szczegółową kalkulację imprezy przesyłamy w ciągu kilku dni od otrzymania zapytania.

Wycieczka Gruzja ( 5 dni )
   

TBILISI – MCCHETA – ANANURI – KAZBEGI – BODBE – SIGNAGI – MANAVI – GORI – UPLISCYCHE

Dzień 0 – Warszawa – Tbilisi
22.45 – wylot liniami LOT do Tbilisi

Dzień 1 Tbilisi – Mccheta
4.25 – przylot do Tbilisi, transfer do hotelu, odpoczynek
Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi. Stolica Gruzji jest unikatowa, stoi na kilku górskich wzgórzach, na których
schodami wkradają się stare dzielnice miasta. Przez Tbilisi płynie rzeka Kura z jej malowniczymi skalistymi
brzegami.
"Stare Miasto” – historyczne centrum Tbilisi, położone u podnóża góry Mtacminda (Święta Góra)
Prawie wszystkie budynki w Starym Mieście są historycznymi i kulturowymi zabytkami. Stare Miasto jest pełne
życia całą dobę. Wieża Zegarowa – zbudowana przez reżysera Teatru Fantoccini Rezo Gabriadze, gdzie artyści
wystawiają swoje obrazy a rzemieślnicy oferują pamiątki. Wjazd kolejką liniową (bilety za dopłatą) do twierdzy
Narikala (IV w.). Wycieczka do starożytnej stolicy Gruzji Mcchety – miasta-muzeum, wpisanego na listę zabytków
UNESCO. Zwiedzanie Katedry Sweticchoweli (1010-1029 ll.), miejsca pochówku wielu gruzińskich królów.
Zwiedzanie starożytnej światyni-klasztoru Dżwari (VI w.). Powrót do Tbilisi, obiadokolacja, nocleg

Dzień 2 Tbilisi – Ananuri – Gudauri – Kazbegi – Tbilisi
Śniadanie. Przejazd do wsi Bodbe, zwiedzanie klasztornego kompleksu Świętego Jerzego i grobu Świętej
Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Zwiedzanie “miasta wiecznej miłości” Signagi, które znajduje
się na górze grzbietu górskiego z widokiem na dolinę Alazani. Zatrzymamy się w perle Kachetii – prywatnej
posiadłości “ Chateau Fort de Manavi”. W programie wycieczki: Degustacja win i czaczy, produkowanych
według tradycyjnej gruzińskiej technologii w marani "Chateau Fort de Manavi" z winogron uprawianych we
własnych winnicach. Punktem kulminacyjnym degustacji będzie „Manawskie zielone” – wino ze specjalnej
odmiany winogron, która rośnie tylko w okolicy wsi Manavi w Gruzji.  Pokaz przygotowywania tradycyjnych
dań gruzińskiej kuchni regionalnej, samodzielne wykonanie i upieczenie tradycyjnego gruzińskiego chleba
puri. Powrót do Tbilisi, obiadokolacja, nocleg.
Powitalna kolacja folklorystyczna z pokazem tańców gruzińskich w restauracji w Tbilisi (bogate menu, 0,5l
wina na osobę), nocleg.

Dzień 3 Tbilisi – Bodbe – Signagi – Manavi – Tbilisi
Śniadanie. Wyjazd w stronę Stepantsmindy (Kazbegi). Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri
(XVI w.), znajdującej się nad rzeką Aragvi oraz pięknego Żinwalskiego zbiornika wodnego..,.Podróż wzdłuż
rzeki Tergi przez przelęcz Krzyżową (2400m.) zaprowadzi nas do Stepantsmindy (Kazbegi). Zwiedzanie Kazbegi:
cerkiew świętej Trójcy Gergeti (2170 m. n.p.m.). Przy słonecznej pogodzie fascynujący widok na jeden z
najwyższych szczytów Gruzji – górę Kazbek (5147m.). Obiadokolacja w prywatnym domu z pokazem
przygotowania chinkali. Powrót do Tbilisi. Nocleg

Dzień 4 Tbilisi – Gori – Upliscyche – Tbilisi
Śniadanie, Gori – zwiedzanie muzeum Stalina oraz osobistego wagonu kolejowego Stalina. Zwiedzanie
starożytnego skalnego miasta Upliscyche ( tysiąc lat p.n.e.), zawierającego ponad 700 jaskiń i budynków, w tym
winnice, piekarnie, antyczny teatr, sala spotkań królowej Tamary, obiekt zachowany do dnia dzisiejszego. Powrót
do Tbilisi, c.d. zwiedzania miasta, czas wolny, obiadokolacja, nocleg

Dzień 5 : Tbilisi – Warszawa
4.10 – wylot z Tbilisi, 6.05 – przylot do Warszawy

Świadczenia:

 • 4 noclegi w Tbilisi w hotelu ***/****, pokoje 2-osobowe z łazienkami
 • 4 śniadania, 4 obiadokolacje w tym jedna uroczysta w restauracji wTbilisi
 • degustacja win w “Chateau Fort de Manavi”
 • pokaz wyrabiania tradycyjnych gruzińskich chinkali
 •  wynajem jeepów na wjazd do Gergeti;
 • lokalny przewodnik w języku polskim na całą trasę
 • przejazdy lokalnym autokarem zgodnie z programem
 • *przelot liniami LOT na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa*
 • Opieka pilota
 • Ubezpieczenie NNW na sumę 4.000 EURO/os oraz KL na sumę 50.000 EURO/os
 • Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

*Powyższy program dotyczy wylotów z Warszawy liniami LOT*.
Istnieje możliwość wylotów innymi liniami lotniczymi oraz z innego lotniska posiadającego połączenia z
Gruzją. W zależności od godzin wylotu/przylotu program wycieczki może ulec częściowej modyfikacji.
Cena imprezy jest uzależniona od planowanego terminu imprezy, ilości osób w grupie oraz zamawianych
świadczeń. Szczegółową kalkulację imprezy przesyłamy w ciągu kilku dni od otrzymania zapytania.