Przekazy pieniężne Ria Money Transfer

Ria Money Transfer to system przekazów pieniężnych, który pozwala na przesłanie środków w możliwie najkrótszym czasie  bez płacenia dużej prowizji. Operator powstał w 1987 roku w Nowym Jorku i szybko stał się jednym z liderów rynku. Od samego początku celem Ria było rozwijanie przelewów międzynarodowych, aby osoby pracujące w innym kraju mogły bezproblemowo wysyłać pieniądze do swoich bliskich.


W 2007 roku marka Ria została przejęta przez Euronet Worldwide, wiodącą na świecie firmę zajmującą się cyfrowym przetwarzaniem transakcji finansowych. Obecnie usługa płatności Ria umożliwia przesyłanie pieniędzy do ponad 165 krajów na całym świecie, w których działa około 500 000 punktów obsługi.


Biuro Podróży „Junior” w Białymstoku, ul. Stołeczna 25, 15-879 Białystok jest licencjonowanym przedstawicielem Ria Money Transfer.

Jak działa operator przekazów pieniężnych Ria?
Wszystkie przekazy pieniężne realizowane są u licencjonowanych przedstawicieli Ria. Ria Transfer Money to niekomercyjne, prywatne przekazy pieniężne.


Jak przesłać/odebrać pieniądze online za pośrednictwem Ria Money Transfer?
Przekaz pieniężny RIA można nadać bądź odebrać gotówkę w naszym Biurze Podróży.
Aby przesłać środki online wystarczy:

podać pełne imię i nazwisko oraz dane bankowe odbiorcy;

wybrać walutę, w której przelew zostanie wypłacony odbiorcy;

wskazać sposób płatności – na rachunek bankowy lub gotówką;

wprowadzić swoje dane osobowe;

Po przypisaniu numeru kontrolnego przelewu przesyłka staje się dostępna do zapłaty. Adresat musi być poinformowany zarówno o numerze kontrolnym przelewu, jak i pełnej nazwie nadawcy, a także kraju, z którego nastąpiła przesyłka.

Przekazów pieniężnych można dokonywać gotówką bądź kartą płatniczą/kredytową. Do odebrania gotówki wystarczy numer PIN przekazu pieniężnego oraz dokument tożsamości. W przypadku planowanego odbioru większej kwoty prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z naszym Biurem celem przygotowania odpowiedniej kwoty gotówki.

Jak przelać pieniądze na konto IBAN?
IBAN to międzynarodowy standard numeracji kont bankowych. Koduje wszystkie informacje potrzebne do przelewu pieniędzy z zagranicy lub w kraju. Aby wysłać środki za pomocą IBAN, wystarczy uzyskać ten numer od odbiorcy. Możesz również potrzebować informacji o SWIFT/BIC banku odbiorcy oraz oczywiście pełne imię i nazwisko adresata.

Jaka jest opłata za przelew pieniędzy?
Prowizja Ria zależy od korytarza pieniężnego (kraje wysyłające i odbierające) oraz bezpośrednio od kwoty przelewu. W zależności od tych czynników może to być 1-3,5%. Odbiorca nie jest obciążany żadnymi opłatami. Prowizja wypłacana jest wyłącznie przez nadawcę podczas składania wniosku o przelew online. 

Jak długo trwa przelew pieniędzy?
Środki przesłane za pośrednictwem systemu Ria Money Transfer są dostępne do odbioru co do zasady w ciągu 10 minut (w niektórych przypadkach procedura może trwać nawet 30 minut). Z kolei pieniądze z oddziału banku możesz wypłacić w ciągu 25 dni. Jeśli odbiorca nie otrzyma środków w tym okresie, należy je zwrócić do nadawcy.

Jak śledzić przekaz pieniężny za pośrednictwem Ria?
Aby śledzić przekaz pieniężny Ria, wystarczy znać jego numer PIN, który nadawany jest natychmiast po wysłaniu przekazu.

 

Zapraszamy!!!

Biuro Podróży „Junior”
u. Stołeczna 25, 15-879 Białystok
tel. 85 741 57 20, 85 744 43 26, 791 792 044