Narew

Rzeka Narew jest unikalną rzeką. Charakterystyczne dla Narwi szczególnie na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego jest sieć rozgałęziających i łączących się koryt o nieregularnym układzie, rozmaitej krętości i wielkości. Liczne rozlewiska i zakola rozczłonkowanego koryta rzeki są unikatem przyrodniczym i sprawia że Narew jest nazywana „Polską Amazonią”. Ciekawy jest również odcinek rzeki gdzie obecnie znajduje się Zalew Siemianówka. Jest to sztuczne jezioro o wielkości ok 32 km2, ostoja 164 gatunków ptaków w tym 112 lęgowych. Zapraszamy do poznania tych miejsc.

Spływ kajakowy jednodniowy „Polską Amazonką”/1 dzień/

Trasa spływu: Waniewo – Kurowo – Rzędziany /15 km/

Przyjazd do Waniewa, zostawiamy samochód na parkingu. Następnie udajemy się na spływ odnogami rzeki Narew i zwiedzanie ciekawego fragmentu Narwiańskiego Parku Narodowego gdzie dzika przyroda spotyka się z cywilizacją:

 • Kurowo – dwór z XIX wieku i zabytkowy park, wieże widokowe, kładki przez bagna, ekspozycja w siedzibie Narwiańskiego PN
 • reduta obronna Koziołek – pozostałości fortyfikacji ziemnych z XVII wieku
 • „zerwany most” – pozostałości mostu wysadzonego w 1939r

Po spływie powrót do Waniewa. Można przejść się ciekawą kładką z Waniewa do Śliwna z przeprawami pływającymi pomostami przez odnogi rzeki Narew. Wyjazd z Waniewa.

Świadczenia: karta wstępu do Narwiańskiego PN, wypożyczenie kajaku, transport kajaków i ludzi z Rzędzian do Waniewa.

Koszt spływu w zależności od ilości uczestników kalkulujemy indywidualnie.

Za dodatkową odpłatnością:

 • ognisko
 • konsumpcja przy ognisku lub obiad
 • opieka ratownika w trakcie spływu

W przypadku mniejszej ilości uczestników koszt imprezy lub zakres świadczeń może ulec zmianie. Istnieje możliwość indywidualnych zgłoszeń.

REZERWACJA ONLINE

Spływ kajakowy rzeką Narew „Polską Amazonką” / 5 dni /

Spływ najpiękniejszym fragmentem rzeki Narew. Na tym odcinku rzeka zachowała swój naturalny charakter. Polecamy realizację w/w spływu w wersji 5 dni. Możemy go również zrealizować w wersji 3 dniowej, a zakres świadczeń dostosować do Państwa potrzeb.

1 dzień: przyjazd do Suraża, zakwaterowanie na polu biwakowym z bardzo dobrą infrastrukturą (jeżeli dostępne są pokoje możliwość noclegu w pensjonacie), zwiedzanie jednego z najstarszych miasteczek na Podlasiu, obiadokolacja

2 dzień: Suraż – Bokiny /18,3 km/

Śniadanie, rozpoczęcie spływu, wpływamy na teren Narwiańskiego Parku Narodowego, rzeka jest już pełna rozwidleń, po trasie robimy przerwę w Uhowie, a następnie dopływamy do prywatnego pola biwakowego w Bokinach, nocleg w namiotach (istnieje możliwość noclegów w domkach kempingowych), obiadokolacja

3 dzień: Bokiny – Waniewo / 17,5 km /

Śniadanie, wypływamy do Waniewa. Po trasie zatrzymujemy się na posiłek w kolonii Topilec, zwiedzamy miejscową cerkiew z XIX w pw. Św Mikołaja Cudotwórcy. Koniec spływu na plaży w Waniewie, biwakujemy na posesji kwatery agroturystycznej (jeżeli są dostępne pokoje, możliwość noclegu w pokojach), możemy przejść się kładką prowadzącą przez dolinę rzeki Narew do Śliwna z przeprawami pływającymi pomostami, obiadokolacja.

4 dzień: Waniewo – Rzędziany /17 km/

Śniadanie, wyruszamy do Kurowa. Robimy postój i zwiedzanie siedziby Narwiańskiego PN. Z Kurowa wyruszamy do Rzędzian, gdzie kończymy nasz spływ. Po trasie ciekawe miejsca /ziemna reduta obronna „Koziołek” oraz zerwany most w Kruszewie. Zakończenie spływu w Rzędzianach, zakwaterowanie na polu biwakowym (jeżeli są dostępne pokoje, możliwość noclegu na kwaterze), transport kierowców po samochody do Suraża, obiadokolacja.

5 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd.
Proponujemy w tym dniu zwiedzenie Tykocina nazywanego “Perłą Baroku” (zabytkowy ryneczek, kościół św. Trójcy, alumnat, synagoga, zamek królewski, Muzeum Narwi, rejs tramwajem wodnym rzeką Narew) oraz Europejskiej Wsi Bocianiej w Pentowie.

Świadczenia: ubezpieczenie NNW, 4 noclegi na polu biwakowym, 4 obiadokolacje, wypożyczenie kajaków 2-osobowych z wyposażeniem, transport kajaków oraz kierowców z Rzędzian do Suraża, transport bagaży w trakcie spływu, karta wstępu do NPN, zafoliowane mapki trasy, opieka przedstawiciela biura.

Za dodatkową odpłatnością:

 • ognisko
 • wypożyczenie namiotu
 • śniadania na kwaterze agroturystycznej/pensjonacie
 • noclegi w pokojach na kwaterze agroturystycznej/pensjonacie
 • opieka ratownika w trakcie spływu
 • usługi przewodnickie
Spływ kajakowy rzeką Narew /8 dni/

1 dzień: Zalew Siemianówka

Przyjazd nad Zalew Siemianówka, zakwaterowanie w Ośrodku “Carino” albo na polu biwakowym z bardzo dobrą infrastrukturą nad Zalewem Siemianówka w Starym Dworze lub Rudni. Na miejscu jest plaża, gastronomia, można wypożyczyć i popływać skuterem wodnym lub rowerem wodnym. 

2 dzień: Bondary – Narew /24 km/

Po śniadaniu wypływamy z okolic mostu w Bondarach, samochody zostawiamy na bezpiecznym parkingu w Ośrodku “Carino” z którym współpracujemy. W tym dniu płyniemy z Bondar do Narwi przepływając po trasie koło pustelni w Odrynkach gdzie możemy zatrzymać się na postój i zwiedzenie miejsca przypominającego średniowieczny gród otoczony palisadą i wodami rzeki Narew. 
Dopływamy do Narwi, zakwaterowanie na polu biwakowym, obiadokolacja. Narew jest siedzibą gminy i jedną ze starszych miejscowości na Podlasiu, która uzyskała w 1514r prawa miejskie,. Warto zobaczyć zachowany układ urbanistyczny oraz stary drewniany kościół z XVIII wieku i drewnianą cerkiew z XIX wieku.

3 dzień: Narew – Ploski / 26 km / lub wydłużenie spływu o 1 dzień i trasę Puchły – Ploski /18 km /

Po śniadaniu z miejscowości Narew płyniemy dalej do Plosek (lub wydłużamy spływ o 1 dzień zatrzymując się na polu biwakowym w Puchłach). Po drodze zatrzymujemy się na prywatnym polu biwakowym w Puchłach i udajemy się na zwiedzanie wsi z ciekawą zabudową drewnianą i murowaną cerkwią pw. Opieki Matki Boskiej z połowy XVIII wieku. Jest to jedna z trzech miejscowości “Krainy Otwartych Okiennic”, a równocześnie miejsce kultu religijnego ludności prawosławnej porównywalna do Grabarki. Dopływamy do Plosek i zatrzymujemy się na nocleg w Ośrodku Wypoczynkowym w Ploskach, obiadokolacja. Zakwaterowanie w namiotach własnych, jest możliwość noclegu w domkach kempingowych.

4 dzień: Ploski – Doktorce / 17 km /

Po śniadaniu z Ośrodka Wypoczynkowego w Ploskach płyniemy do Doktorc. Po drodze robimy przerwę w Strabli i udajemy się na zwiedzanie zespołu podworskiego z XVII wieku oraz kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego z XVII wieku. Dopływamy do Doktorc, zatrzymujemy się na nocleg w Ośrodku Wypoczynkowym w Doktorcach, obiadokolacja. Zakwaterowanie w namiotach własnych, jest możliwość noclegu w domkach kempingowych.

5 dzień: Doktorce-Suraż / 15,5 km /

Z miejscowości Doktorce po śniadaniu płyniemy do Suraża. Po dopłynięciu do Suraża zatrzymujemy się na polu biwakowym w Surażu i udajemy się na zwiedzanie jednego ze starszych miasteczek na Podlasiu. Odwiedzamy prywatne Muzeum Archeologiczne oraz poznajemy najciekawsze zabytki, obiadokolacja. Nocleg w namiotach własnych. Istnieje możliwość noclegu w pensjonacie.

6 dzień: Suraż – Bokiny / 18,3 km /

Po śniadaniu wyruszamy dalej. Wpływamy na teren Narwiańskiego Parku Narodowego, będziemy płynęli przez następne dni najciekawszą pełną rozwidleń częścią rzeki Narew. Po trasie zatrzymujemy się w Uhowie. Koniec spływu na polu biwakowym w Bokinach (istnieje możliwość noclegu w domkach kempigowych), obiadokolacja.

7 dzień: Bokiny – Waniewo / 17,5 km /

Śniadanie, a następnie z Bokin płyniemy do Waniewa . Po trasie zatrzymujemy się w kolonii Topilec, zwiedzamy miejscową cerkiew z XIX w pw. Św Mikołaja Cudotwórcy. Koniec spływu na plaży w Waniewie, biwakujemy na posesji kwatery agroturystycznej, obiadokolacja. Istnieje możliwość noclegu na kwaterze agroturystycznej

8 dzień: Waniewo – Rzędziany / 17 km /

Śniadanie, a następnie z miejscowości Waniewo wyruszamy na ostatni najciekawszy odcinek spływu. Po trasie robimy dłuższy postój w siedzibie Narwiańskiego PN w Kurowie. Zwiedzamy siedzibę PN oraz najbliższą okolicę. Z Kurowa wyruszamy do Rzendzian, gdzie kończymy nasz spływ. Zakończenie spływu, transport kierowców do Bondar po samochody, obiadokolacja. Istnieje możliwość noclegu na kwaterze agroturystycznej i następnego dnia zwiedzenia Tykocina lub wyjazd.

Świadczenia: karta na szlak wodny po Narwiańskim PN na 3 dni, wypożyczenie 2 osobowych kajaków z wyposażeniem, transport kajaków do Bondar oraz z Rzędzian, transport uczestników do 8 osób lub kierowców z Rzędzian do Bondar, bezpieczny parking samochodów w Bondarach.

Koszt spływu w dwuosobowych kajakach przy minimalnej ilości 4 uczestników: 480 zł/os

Za dodatkową odpłatnością:

 • dopłata za 1 osobę w kajaku dwuosobowym 
 • transport bagaży
 • ognisko
 • wypożyczenie namiotu
 • noclegi na płatnym polu biwakowym, kwaterze agroturystycznej lub w domkach kempingowych
 • śniadania
 • obiadokolacje
 • opieka ratownika
 • usługi przewodnickie

Istnieje możliwość skrócenia do 6 dni spływu lub modyfikacja trasy. 

Spływ kajakowy rzekami Narewką i Narew /8 dni/

Polecamy Państwu kompleksową obsługę spływu rzekami Narewką i Narew. Proponujemy następującą trasy spływu z zakwaterowaniem i wyżywieniem w obiektach po trasie spływu. Proponujemy zakwaterowanie w Stanicy Kajakowej w Narewce, Ośrodku Wypoczynkowym „Ptasia Osada” w Ploskach, Stanicy Kajakowej w Surażu oraz w pensjonacie w Waniewie. Wszystkie obiekty o wysokim standardzie, do Państwa dyspozycji pokoje z łazienkami.

I dzień: przyjazd do Narewki, zakwaterowanie w domkach na Stanicy Kajakowej w Narewce, obiadokolacja (ten dzien proponujemy poświęcić na zwiedzanie Białowieży lub innych atrakcji turystycznych Puszczy Białowieskiej)

II dzień: Narewka- Porosłe /14,5km/
Po śniadaniu płyniemy kajakiem z plaży w Narewce do grzybka za mostem w Porosłem w okolicach Hramotnego. Po trasie robimy przerwę w Stanicy Kajakowej w Lewkowie Starym na odpoczynek lub zwiedzanie okolicy, po dopłynięciu wracamy busem do Narewki na obiadokolację.

III dzień: Porosłe – Narew /15,9km/
Po śniadaniu wyjeżdżamy busem do Hramotnego. Z Lewkowa Starego wyruszamy kajakiem do miejscowości Narew. Rzeka Narewka na wysokości uroczysko Wilcze Gradło wpada do rzeki Narew, nurt robi się szybszy a rzeka szersza. Po trasie odwiedzamy pustelnię ojca Gabriela w Odrynkach. Dopływamy do miejscowości Narew, jednej ze starszych miejscowości na Podlasiu, która uzyskała w 1514r prawa miejskie, obecnie  siedziba gminy. Zwiedzamy zachowany układ urbanistyczny oraz stary drewniany kościół z XVIII wieku i drewnianą cerkiew z XIX wieku. Po zwiedzeniu Narwi wracamy busem na obiadokolację w Narewce.

IV dzień: Puchły – Ploski/ 18,7 km /
Po śniadaniu, wykwaterowujemy się, pakujemy rzeczy do busa i przejeżdżamy do Puchłów. W Puchłach zatrzymujemy się jest to wieś z ciekawą zabudową drewnianą i murowaną cerkwią pw. Opieki Matki Boskiej z połowy XVIII wieku. Jedna z trzech miejscowości “Krainy Otwartych Okiennic”, a równocześnie miejsce kultu religijnego ludności prawosławnej porównywalna do Grabarki. Z miejscowości Puchły płyniemy zrenaturalizowaną częścią rzeki Narew do Ośrodka Wypoczynkowego “Ptasia Osada” w Ploskach. Jest to ośrodek o wysokim standardzie z dobrą infrastrukturą do wypoczynku. Zakwaterowanie w Ośrodku, obiadokolacja.

V dzień: Ploski – Doktorce /16,2 km/Śniadanie, wypływamy z Ośrodka w Ploskach i płyniemy rzeką Narew do miejscowości Doktorce. Z Doktorc wracamy busem do Plosek.  Obiadokolacja, czas wolny.

VI dzień: Doktorce –  Suraż /17,2 km/
Śniadanie, wykwaterowanie z Ośrodka w Ploskach, przejazd busem do Doktorc, płyniemy rzeką Narew z miejscowości Doktorce do Suraża, po dopłynięciu zakwaterowanie w Stanicy Kajakowej. Czas wolny na zwiedzenie miasteczka (prywatny skansen archeologiczny, Góra Zamkowa, kościół). Obiadokolacja.

VII dzień: Suraż –  Bokiny /19,3 km/
Śniadanie, wykwaterowanie ze Stanicy Kajakowej w Surażu. Spływ kajakiem z Suraża do Bokin. W Bokinach zakończenie spływu i przejazd busem do Waniewa. Zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja.

VIII dzien: Waniewo – Rzędziany / 17,3 km/
Śniadanie, wykwaterowanie. Spływ kajakowy z Waniewa do Rzędzian. Po trasie przerwa na zwiedzanie siedziby Narwiańskiego PN w Kurowie. Zakończenie spływu w Rzędzianach. Obiad. Wyjazd do Narewki do miejsca parkowania samochodów.

Świadczenia: wypożyczenie kajaków 10 kajaków 2-osobowych, transport kajaków oraz osób i bagaży, 7 noclegów, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, obiad, bilet trzydniowy wstępu do NPN.

Koszt spływu przy 20 osobach płacących: zł/os