Narewka

Rzeka Narewka lewy dopływ rzeki Narew, wypływa z bagien Dzikiego Nikoru na Białorusi i na 1/3 długości rzeki jest za naszą granicą. Prawie w całości płynie przez teren Puszczy Białowieskiej. Kajakiem można płynąć przez Polanę Białowieską oraz od Kosego Mostu z granicy Parku w dół rzeki. W części rzeki przepływającej przez Białowieski PN obowiązuje zakaz pływania kajakami. Rzeka meandrując płynie zarówno przez zwarte kompleksy leśne jak też wśród malowniczych łąk i obok wsi położonych nad rzeką.

Spływ kajakowy rzeką Narewką /1 dniowy/
* oferta dla turystów indywidualnych

Termin do uzgodnienia: od kwietnia do października

Czas trwania spływu: ok. 3 – 4 godz. ( w zależności od wybranej trasy )

RAMOWY PROGRAM

Dojazd do plaży w Narewce przy moście samochodem własnym lub autobusem PKS /przystanek PKS znajduje się obok plaży/. Samochody można pozostawić na parkingu przy amfiteatrze. Spotkanie z przedstawicielem BP „JUNIOR” – zapoznanie z trasą i zasadami bezpieczeństwa.

Wariant I

 • spływ kajakowy z plaży w Narewce do mostu w Lewkowie Starym /trasa spływu ok 10km meandrującą rzeką Narewką/. Czas trwania spływu ok. 3godz.
 • Odwiezienie uczestników do miejsca rozpoczęcia spływu.

Wariant II

 • spływ kajakowy z plaży w Narewce do mostu w Porosłym /trasa spływu ok 14km meandrującą rzeką Narewką/. Czas trwania spływu ok. 4godz.
 • Odwiezienie uczestników do miejsca rozpoczęcia spływu.

Świadczenia: wypożyczenie 2-osobowego kajaka z wyposażeniem /2 wiosła, 2 kapoki/, transport kajaków.

Wariant I: 50 zł/os

Wariant II: 60 zł/os

W miesiącach lipiec-sierpień istnieje możliwość wydłużenia spływu o trasę Gruszki – Narewka. Przy wiekszej ilości osób na spływ mozliwość negocjacji ceny.

Ponadto po spływie proponujemy:

 • zwiedzenie z przewodnikiem Parku Przyrodniczego w Gruszkach
 • przygotowanie konsumpcji po spływie
 • zwiedzanie Parku Przyrodniczego /ok 1godz/ a następnie przejażdżkę 10-osobowymi zaprzęgami konnymi do miejsca ogniskowego ze zwiedzaniem po trasie oraz biesiadą przy ognisku
Spływ kajakowy rzeką Narewką / 3 dni /

1 dzień: spływ Janowo – Gruszki – Janowo /8 km/

Przyjazd, zakwaterowanie w pensjonacie agroturystycznym „Białowieskie Ustronie”. po zakwaterowaniu i obiedzie, proponujemy spływ kajakowy z Janowa do Gruszek (pod prąd), zwiedzenie Parku Przyrodniczego w Gruszkach, spływ kajakowy z Gruszek do Janowa, kolacja

2 dzień: spływ Janowo- Narewka – Lewkowo Stare / 12 km /

Śniadanie, start z Janowa, po trasie przenoska przy moście w Narewce, a następnie z Narewki płyniemy do Lewkowa Starego. Trasa łatwa i malownicza meandrującą rzeką Narewką od mostu w Narewce do mostu w Lewkowie Starym. Po zakończeniu spływu istnieje mozliwość zwiedzenia doliny Waliczówki (żeremia bobrowe, największe skupisko dzieciołów) oraz zwiedzania cerkwi św. Piotra i Pawła i zajęć z lepienia w glinie w Lewkowie Starym. Powrót mikrobusem do pensjonatu, obiad. Czas wolny. Proponujemy przejażdżkę zaprzęgiem konnym po Puszczy. Wieczorem ognisko z kiełbaskami i bigosem.

3 dzień: Lewkowo Stare – Suszcza/ 10 km /

Po śniadaniu, wyjeżdżamy mikrobusem do Lewkowa Starego. Trasa łatwa i malownicza meandrującą rzeką Narewką od mostu w Narewce do ujścia do Narwi a nastepnie pod prąd rzeką Narew do mostu w Suszczy. Tutaj kończymy spływ mikrobus odwozi do miejsca zakwaterowania, i po obiedzie i wykwaterowaniu wyjazd.

Świadczenia: ubezpieczenie NNW, 2 noclegi, 2 śniadanie, 3 obiady, kolacja, ognisko z konsumpcją, wypożyczenie kajaku, transport kajaków oraz ludzi na trasie spływu.

Koszt spływu: 390 zł/os /przy 2 osobach/

Za dodatkowa odpłatnością mozemy zabezpieczyć usługi przewodnickie w Gruszkach i w dolinie Waliczówki oraz przejażdżkę zaprzęgiem konnym po Puszczy.

Oferta grup

Termin do uzgodnienia: od kwietnia do października

Czas trwania spływu: ok. 3 godz.

RAMOWY PROGRAM

 • Dojazd do plaży w Narewce przy OSiR, zapoznanie z trasą i zasadami bezpieczeństwa
 • 10.00 – 13.00 – spływ kajakowy z plaży w Narewce do mostu w Lewkowie Starym /trasa spływu ok 10km meandrującą rzeką Narewką/
 • 13.00 – wyjazd grupy z okolic mostu w Lewkowie Starym.

Istnieje możliwość wydłużenia trasy oraz zmiany godziny rozpoczęcia spływu.

Świadczenia: wypożyczenie kajaków, transport kajaków, zabezpieczenie 2 ratowników na spływ kajakowy, ubezpieczenie NNW w AXA SA na 5 000zł/os /pod warunkiem dostarczenia listy uczestników/.

Koszt spływu przy grupie 30 osobowej: 55 zł/os

Ponadto proponujemy:

 • zabezpieczenie transportu uczestników z miejsca zamiszkania
 • rywalizację w trakcie spływu /odnajdywanie i zaliczanie punktów kontrolnych na trasie spływu/
 • zwiedzenie z przewodnikiem po spływie Parku Przyrodniczego w Gruszkach
 • przygotowanie konsumpcji po spływie
 • zwiedzanie Parku Przyrodniczego /ok 1godz/ a następnie przejażdżkę 10-osobowymi zaprzęgami konnymi do miejsca ogniskowego ze zwiedzaniem po trasie oraz biesiadą przy ognisku