Wyjazdy lecznicze do sanatoriów

Biuro Podróży „Junior” proponuje turnusy lecznicze w sanatoriach na Białorusi. Pobyty od 7 do 21 dni. Sanatoria na Białorusi dysponują nowoczesną aparaturą rehabilitacyjną i leczniczą, oferują wysoki poziom usług oraz zabiegów. Większość sanatoriów posiada dodatkowo profesjonalną bazę rekreacyjno-kulturalną ( baseny, sale kinowe i koncertowe, boiska sportowe, własne plaże, itp. ). Z lekarzami można się porozumieć w jęz. polskim. Ceny pobytów sanatoryjnych są konkurencyjne w stosunku do polskich sanatoriów.

Wszystkim osobom zainteresowanym pomożemy załatwić wizy białoruskie oraz oferujemy wszelką pomoc w organizacji dojazdu do poszczególnego obiektu.

UWAGA:  Wyjazdy lecznicze do białoruskich sanatoriów dotyczą aktualnie wyłącznie osób zaszczepionych pełną dawką szczepienia przeciwko COVID-19. Uznawane są szczepienia wszystkimi szczepionkami dostępnymi w Polsce tj. PFIZER, MODERNA, ASTRA ZENECA i 1-dawkowa JOHNSON&JOHNSON. Zaświadczenie o szczepieniu musi mieć obowiązkowo wersję w jęz. angielskim. Osoby zaszczepione nie muszą przechodzić żadnej kwarantanny zarówno na Białorusi jak i później po powrocie w Polsce. Konieczne jest posiadanie wizy białoruskiej, wyjazdy do sanatoriów na podstawie tzw. bezwizowych przepustek z powodu pandemii COVID-19 są zawieszone do odwołania. Pozostałe niezbędne dokumenty upoważniające do bezproblemowego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej załatwia nasze Biuro.

INFORMACJE O SANATORIACH:

Sanatorium RADON

Sanatorium ŻEMCZUŻYNA

Sanatorium PRALESKA

Sanatorium CZABAROK

Sanatorium RÓŻAŃSK

Sanatorium OZIERNYJ

Sanatorium ENERGETYK

Sanatorium PORECZE

Sanatorium NADZIEJA

Sanatorium BUG

Szczegółowe informacje rownież w katalogu ofert sanatoryjnych poniżej.

 

INFORMACJE WSPÓLNE DLA WSZYSTKICH SANATORIÓW

WYŻYWIENIE:

 • 4 posiłki dziennie ( śniadanie, 2 śniadanie, obiad, kolacja )
 • Posiłki serwowane

ZAKWATEROWANIE:

 • Pokoje 2-os. z prysznicem i WC
 • Na życzenie klienta dostępne są pokoje 1-os. 3-os. , pokoje LUX oraz apartamenty

SUGEROWANA ILOŚĆ DNI POBYTU:

 • 7,8 dni
 • 14,15 dni

CENA ZAWIERA:

 • Koszt noclegu 4 posiłki dziennie
 • Procedury lecznicze ( 4,5 dziennie, w zależności od wskazań lekarza )
 • Obowiązkową opłatę klimatyczną

CENA NIE ZAWIERA:

 • Kosztów ubezpieczenia KL i NNW
 • Kosztów wizowych
 • Dojazdów
 • Dodatkowych płatnych zabiegów

UBEZPIECZENIE:

Wszystkie osoby wyjeżdżające do sanatorium na Białorusi ubezpieczamy od kosztów leczenie ( KL ) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków ( NNW ) w Towarzystwie Ubezpieczeniowym AXA S.A. Wysokość ubezpieczenia:

KL – 10.000 EURO/os

NNW – 2.000 EURO/os

Możliwy jest zakup ubezpieczenia na wyższe sumy oraz wykupienie opcji „Choroby przewlekłe”. Koszt ubezpieczenia jest uzależniony od ilości dni pobytu na Białorusi.

SPRAWY WIZOWE:

Sanatoria RADON, ALFA RADON, ŻEMCZUŻYNA, PRALESKA, RÓŻAŃSK, OZIERNYJ ENERGETYK, PORECZE, NADZIEJA oraz BUG znajdują się w strefie bezwizowej co oznacza, iż do przekroczenia granicy polsko-białoruskiej nie jest wymagana wiza. Wystarczy specjalna bezwizowa przepustka którą nasze Biuro załatwia w każdym sanatorium. Na podstawie w/w przepustki można przebywać bezwizowo na Białorusi do 15 dni. Sanatorium CZABAROK znajduje się poza strefą bezwizową i na wyjazd do tego sanatorium niezbędne jest posiadanie wizy białoruskiej. Bezwizowa przepustka uprawnia wyłącznie do pobytu w obszarze strefy bezwizowej natomiast wiza uprawnia do poruszania się na obszarze całej Białorusi. Organizacja przepustek oraz wiz jest kosztem dodatkowym ustalanym indywidualnie dla każdego wyjazdu. Paszport musi być ważny minimum 3 miesiące od daty planowanego wyjazdu. W przypadku wyjazdu wizowego paszport wraz z wypełnionym komputerowo wnioskiem wizowym i jednym kolorowym zdjęciem musi być dostarczony do Biura na minimum 21 dni przed planowanym terminem wyjazdu. W przypadku wyjazdów bezwizowych do załatwienia specjalnej bezwizowej przepustki konieczne jest przesłanie drogą elektroniczną na adres Biura skanu strony ze zdjęciem paszportu.

DŁUGOŚĆ POBYTU:

W sanatoriach białoruskich opłaca się za dni pobytu. Pierwszym gwarantowanym świadczeniem jest śniadanie w dniu przyjazdu a ostatnim kolacja w dniu wyjazdu. Sugerujemy wyjazdy minimum 7,8-dniowe.

DOKUMENTY NA WYJAZD:

Wskazane jest posiadanie przy sobie wszelkich wyników i badań lekarskich. Można także zabrać ze sobą historię choroby oraz inne dokumenty. Ułatwi to lekarzowi w sanatorium przypisanie odpowiednich procedur leczniczych.

JAK DOJECHAĆ:

Większość sanatoriów znajduje się w odległości kilkudziesięciu kilometrów od polskiej granicy. Można do nich dojechać własnym środkiem transportu, pociągiem lub autobusem rejsowym. Pociągi oraz autobusy rejsowe dojeżdżają z reguły tylko do większych miast znajdujących się w pobliżu sanatoriów takich jak Grodno, Brześć czy Wołkowysk. Z powyższych miejsc zapewniamy dojazd do konkretnego sanatorium środkiem transportu naszych białoruskich kontrahentów ( samochód osobowy, BUS ). Większym grupom zorganizowanym zapewniamy transport na trasie miejsce wyjazdu – sanatorium – miejsce wyjazdu.

JAK DOKONAĆ REZERWACJI:

Telefonicznie lub e-mailem na adres biuro@junior.bialystok.pl. Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie zapytania, przygotują umowę i będą w stałym kontakcie z klientami.

Adres Biura: Biuro Podróży „Junior” s.c. Ul. Stołeczna 25 15-879 Białystok

Tel. 85 741 57 20, 85 744 43 26, 791 792 044

www.junior.bialystok.pl,

biuro@junior.bialystok.pl